"אתך אנחנו בין בחיים ובין במוות!" בז"ך אדר ראשון ה'תשנ"ב החל ההעלם וההסתר על כל ה"גילויים" – כדי לגלות את ה"עצם" שלמעלה מכל הגילויים, שיבוא ויאיר גם הוא בטוב הנראה והנגלה * בשעה זו עומדים אנו "הילדים הקטנים" שאינם מבינים כלל וכלל מה קורה כאן, אבל הם באחת – "אתך אנחנו בין בחיים ובין במוות" * אנחנו מקושרים אל מרדכי היהודי והולכים בדרכו, הדרך של "לא יכרע ולא ישתחוה" ו"לא קם ולא זע", ושום דבר לא יזיז אותנו מזה אף זיז כל שהוא

"כדת" או "שלא כדת" – ובלבד "לבוא אל המלך". "חייב אינש לבסומי בפוריא עד דלא ידע", קובעת התורה. ולכאורה, הרי לא נצטוינו על "ההוללות והסכלות", אלא על השמחה "עד דלא ידע" – אם-כן, מה טעם מצווה התורה להגיע למצב של "לאבד את הראש"?!… * תכונתו המיוחדת של היין – לגלות את הפנימיות וההעלם * מהותו של חג הפורים – דרגת האלוקות שלמעלה מגילוי * לא להתחשב בשום דבר – למרות ומתוך ההעלם יבקע אור הגאולה

הסיפור על אסתר המלכה במגילת אסתר מלמדנו שעיקר מעלת נס פורים קשור עם עבודת המקבל (האשה) מלמטה למעלה – "קיימו מה שקיבלו כבר׳; – במתן תורה. על ידי המסירות נפש של ישראל מצד עצמם. מסירות נפש זו מגיעה וממשיכה ממקום נעלה ביותר של "אשת חיל – עטרת בעלה". לכן מודגשת בפורים מעלת האשה, מעלת המקבל.

תוקפו של נס פורים היה שנדדה שנת המלך מלכו של עולם. לפני זה היו ישראל במצב של ישנו מן המצות ולכן פעלו ענין השינה למעלה. אבל אחרי המסירות נפש שלהם, שנת מלכו של עולם נדדה ממקומה.

כידוע, ניסים רבים נעשו ביום עצום זה, בנוסף לנס פורים הגדול, ש"ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם", לכן בפורים מקבלים כוחות מיוחדים לצאת מעצמנו ולדבוק במטרה.

בסעודת חג הפורים המלכותית והמלבבת אליה נשב מסובים בפורים עם בני משפחה היקרים והאהובים – נחוש את אור האין סוף שנמשך ליהודים מאז ועם היום.

הרב הדגיש: 'אין לזה שום קשר לשלטונות סעודיה. משלוחי המנות מגיעים מניו יורק לחיילים יהודיים במפרץ, וזה יזכיר לחיילים שמישהו חושב עליהם, והם נושאים את המסר שלא שכחנו אותם. חלקם אפילו לא שמעו על פורים, אבל עכשיו תהיה להם אפשרות ללמוד וליהנות מהמטעמים'.

בחג הפורים חייב כל אדם לבסומי עד דלא ידע… לא רק בין ארור המן לברוך מרדכי, אלא… עד שלא ידע כמה יין הוא שתה… ח…. ח… ח… לפניכם טראנס מתאים לחג הפורים!

חג פורים הוא חג גדול ובמיוחד לילדים שמתחפשים ושולחים מנות. בסרטון שלפניכם ילד חייל בצבאות ה' נותן דבר תורה לפורים ומדגיש שנס פורים הוא נס נסתר.

המפקד אמר: "הבוקר הסתובב שוטר סיור ברחובה של עיר. לפתע הבחין בשניאורסאהן עומד על-גבי מכונית חונה, והוא נושא דברים בקול רם. סביבו היו הולכי רגל רבים שנעצרו כדי להקשיב לדבריו של האיש. נוצרה התקהלות בלתי חוקית, דבר שאנו מקפידים עליו מאוד. השוטר החליט אפוא לעצור את מארגן ה'הפגנה הלא-חוקית' שלא תואמה מראש עם המשטרה, ולברר את פשר העניין עד תום…"

משנכנס אדר מרבים בשמחה ובמיוחד בחג הפורים, ואת שמחת חג הפורים יש להמשיך על כל השנה, כי מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד.

כל1 המועדים בטלים חוץ מפורים, ומבואר הענין בזה, ששמחת כל המועדים לעתיד תהי׳ כשרגא בטיהרא, ושמחת פורים לא תהיה בטלה. והטעם בזה, דלהיות שהגילוי דפורים היה על ידי זה שעמדו במסירות נפש משך שנה שלימה עד שלא היה שייך שיעלה מחשבת חוץ על לב אחד מהם, ועמדו כולם במסירות נפש מנער ועד זקן טף ונשים.

איש יהודי הי׳ בשושן הבירה – אף על פי שהיה בשושן הבירה בימי אחשורוש, הרי היה איש יהודי הכופר בעבודה זרה ומודה בכל התורה כולה.

מחרוזת שירי פורים בגירסה מזרחית עם מיטב זמרי המוזיקה המזרחית. נושמים אוירה פורימית ומאחלים פורים שמח.

מרדכי בן דוד שר מחרוזת שירי פורים חסידי: שושנת יעקב, ונהפוך הוא, לשנה הבאה בירושלים וכו'.

מידי שנה, טרם חג הפורים, ביקש הרבי להתעניין על התכנית לחלוקת משלוח מנות בקרב חיילים, שוטרים ובתי סוהר. הרבי אף היה משלם שליש מההוצאות למשלוחי מנות אלו, ולאחר פורים מוסיף שני שליש הנותרים. כך שילם הרבי מידי שנה את משלוחי המנות שקיבלו כוחות הביטחון…

משנכנס אדר מרבים בשמחה. סדרת ניגונים לכבוד חודש אדר וחג הפורים.

נס פורים תשע"ד – בעזרת ה' יתברך סיכל צה"ל משלוח איראני של טילים לארגוני טרור בעזה. הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו.

משנכנס אדר מרבים בשמחה, ועיקר השמחה בחג הפורים. האזינו למחרוזת שירי פורים והצטרפו לשמחת פורים, עד דלא ידע…

הרב סיפר לאשה את סיפור קניית המפה, והיא ביקשה ממנו לבדוק אם בפינה הימנית התחתונה של המפה רקומות האותיות EBG. ואכן הרב מצא את הרקמה של אותיות אלה.

שְׁאֵלוֹת הַחִידוֹן אַ1. שֵׁם אָבִיהָ שֶׁל אֶסְתֵּר הַמַּלְכָּה _______ אַ2. הָמָן הוּא צֶאֱצָא שֶׁל _______ ב. אֶחָד מִשְּׁנֵי סָרִיסֵי הַמֶּלֶךְ שֶׁבִּקְשׁוּ לִשְׁלֹחַ יָד בַּמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ


ריקודי התמימים בבית חיינו 770, המתגברים לקראת פורים ה'תשע"ח, צפו בשמחה בהנאה.

משנכנס אדר מרבים בשמחה. חודש אדר הוא חודש שגנוזים בו אוצרות של שמחה. בואו ננצל את 60 ימי חודש אדר להתחזק בעבודת ה' בשמחה.

חידון לפורים כולל 50 שאלות ותשובות בנושא החג והבנת סיפור מגילת אסתר – דרך משעשעת ללימוד המגילה.


"מרכז משיח וגאולה" בריקודים סוערים במידרחוב בן יהודה בירושלים בליל פרים ה'תשע"ה.

משנכנס אדר מרבים בשמחה וכל יום יותר מהיום הקודם, עד לפורים ("עד דלא ידע") ועד לגאולה האמיתית והשלימה כששמחת עולם על ראשם.

מקהלת שירה שרה את השיר: "שושנת יעקב צהלה ושמחה… וגם חרבונא זכור לטוב" בליווי תזמורת נפלאה לכבוד חג הפורים.

חג פורים חג גדול ושמח. לפניכם שירי פורים מפורסמים מהם שירים וניגונים של חב"ד בביצוע נפלא ומלהיב.

עניינו של חג הפורים היא "דלא ידע בין". לא להיות "פוסח על שתי הסעיפים". נכון אמנם ואמיתי ומוכרח שתשרור אהבה ואחדות אמיתית עם כולם, גם עם מי שאינני מסכים כלל וכלל עם דעתו ושיטתו והנהגתו. אבל בשום אופן לא לוותר לשם כך ח"ו על העקרונות ("שטחים תמורת שלום"). הדרך היחידה ליהודי היא דרכו של מרדכי היהודי, ש"לא יכרע ולא ישתחווה" לשום "עבודה שזרה לו".

מבחר שירים לפורים מתוך המגילה: ויהי בימי אחשוורוש… ומרדכי יצא מלפני המלך… שושנת יעקב… ועוד, באנימציה מיוחדת לילדים.   

השמחה פורצת את כל הגדרות! האם ראיתם דבר כזה אי פעם? פורים שמח באוטובוס. פורים שמח לכולנו!

כאשר חג הפורים מגיע ומלווה במסכות, תחפושות ורעשנים, ארוחה חגיגית, משלוח מנות ומתנות לאביונים ובעיקר בשמחה. זה עושה אותנו מאושרים. אכן בחג פורים יש לנו הזדמנות ללמוד כיצד להיות מאושרים.