שליחי-הרבי

סרטון חמוד ומתוק שהוקרן במהלך חגיגת החאלקה של מענדל בנם של שליחי חב"ד באדיס אבבה שבאתיופיה

שליחי הרבי מכל העולם נפגשים בבית חיינו 770 ומספרים על חוויות השליחות כשנקודת השליחות היא קבלת פני משיח צדקנו

כמה מרומם את הנפש לראות את שליחי הרבי רוקדים ומנגנים ניגוני חב"ד סמוך לבית חיינו – 770. אכן שמחה פורצת גדר.

אין זה סוד ששליחי חב"ד המפוזרים בכל העולם הם הקומנדו של הרבי להפוך את העולם ולעשותו דירה לה' בתחתונים בעבודה של מסירות נפש שאין לה אח ורע. השאלה היא, מה מביא בחור צעיר לתעצומות נפש כאלה, כאשר הוא עוזב את ארצו ואת מולדתו ונוסע הרחק מהחממה הביתית שלו למקום לא ידוע ופועל שם במלוא המרץ?

הרב דוד כפלין שליח של הרבי בקוזומול שבמקסיקו שהקים שבעה בתי חב"ד, מדבר על תפקידו של שליח בהכנת העולם לגאולה. מדהים, באמת שליח לדוגמה!…

כמודגש בקריאת התורה של שמחת תורה ש"מתכיפין התחלה להשלמה" – "בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ", את השלימות של שמחת תורה – גומרה של תורה – צריך להמשיך בעבודה בענייני העולם "שמים וארץ וכל צבאם" במשך כל השנה. יעקב מתכונן ללכת לדרכו בכיבוש העולם עם כל הכוחות שצבר בחודש תשרי, כשהוא קל ברגליו ומלא שמחה ובטוח בנצחונו.

הרב ניר גבריאל מישיבת חב"ד פלורנטין מספר: באחד הערבים, מגיע אדם כבן חמישים, עומד בפתח הבית חב"ד ומסתכל על המתוועדים, ולא נכנס. לאחר כמה דקות קראנו לו להיכנס פנימה, "תרגיש חופשי, אתה יכול לאכול לשתות איתנו".

שליחי הרבי במרכז חב"ד בתל אביב פורצים דרך חדשה ומקורית בקירוב הנוער. וכנראה שיזכו בשיא גינס נוסף. הם מתכוננים לקראת השבת הקרובה שבת פרשת שלח ט"ו סיון ה'תשע"ד בשיתוף פעולה עם ארגון "וייט סיטי שבת", שבה יגיעו הסטודנטים בהמוניהם ויחגגו את ליל שבת כהלכתה! הם ישבו סביב שולחנות ערוכים וייהנו מאוירת שבת חגיגית ומיוחדת. והיכן?… על חוף הים! בהאנגר 11 שבנמל תל אביב.

הרב וייצהנדלר נואם נאום מרתק בי"ט כסלו תשע"ג בבית חיינו – 770.

תיאור מרתק ומדהים של הרב רוטמן שליח הרבי מלך המשיח על שליחותו בצרפת לחיזוק היהדות.

המאבק בין הטוב לרע, בין יעקב הטוב לרע המתגלם בעשו, הוא מאבק איתנים אדיר המעלה ענני אבק עד כסא הכבוד, אבל הרי כולנו בני יעקב. יהודי צריך להיות "איש תם יושב אוהלים" – ללמוד תורה בתמימות, זו התחלה והבסיס לעבודת היהודי. עם זאת צריך יהודי להיות גם "יודע ציד" – לצאת לשדה, לעולם, ולעשות מהדברים שיש בעולם 'מטעמים' לאבינו שבשמים. וכאשר היציאה אל העולם נעשית כהמשך ל"יושב אוהלים" – מגינה התורה על האדם שיוכל להצליח בשליחותו זו.

עניין אהבת ישראל הוא יסוד ועיקר ביהדות בכלל ובחסידות חב"ד בפרט. שליחים של הרבי הולכים לכל פינה בעולם לקרב רחוקים אך אינם פוסחים על הצעירים במרכז ירושלים.