ארץ-ישראל

האקבי: הקמת שתי מדינות בארץ ישראל לא תפתור את הבעיה. הקב"ה נתן את הארץ ליהודים!

זהראן מסביר שישראל עוזרת לשכניה ודווקא אירופה ממנת את מי שמדכא את השכנים של ישראל.

הארכיאולוגים חשפו מדרגות שהובילו לבית המקדש ברחוב מדורג מימי הבית השני. דבר זה קורה בימי בין המיצרים סמוך לתשעה באב… רמז לכך שייבנה בית המקדש במהרה בימינו…

לדברי עיתונאי כוויתי: "פלסטין? מעולם לא היה דבר כזה. אפילו בקוראן כתוב שהשם ייעד את ארץ ישראל ליהודים".

בחור לא יהודי מניו זילנד מצהיר שהוא ציוני ומסביר שארץ ישראל שייכת לעם היהודי ועל היהודים להיות גאים בזה.

הרב מנחם מקובר בהרצאה מרתקת ומקיפה על בית שני בליווי מצגת מרהיבה.

סרטון זה מציג את בית המקדש בתלת מימד ונותן הסבר על מבנה בית המקדש.

השגריר האמריקאי דוד פרידמן הגיע לישראל ונעצר עצירה ראשונה בכותל המערבי.

הסנטור מרקו רוביו בנאום לטובת ישראל, כשהוא מסביר את האיום הנורא של אירן להשמדת ישראל, היה לא תהיה. האם לא הגיע הזמן שנבין שהבא להורגך השכם להורגו?!…

תורתנו תורת אמת ותורת חיים המקדשת את החיים קובעת: "הקם להורגך השכם להורגו". רחמנות על מחבלים אכזרים הבאים להרוג היא התאכזרות על רחמנים. אם ננהג על פי תורה נרתיע את הרוצחים ונמנע שפיכות דמים גם מהאוייב.

המועמד לשגריר ארה"ב בישראל מייק האקבי ביקר במוזיאון גוש קטיף, והביע דעתו שיהודים יכולים להתיישב בכל מקום בארץ ישראל.

בפרשת עקב נאמר על ארץ ישראל: ארץ אשר… תמיד עיני השם אלקיך בה… מרשית השנה ועד אחרית שנה. כי בכל שנה יורד אור חדש עליון יותר שלא היה מאיר מעולם עדיין אור עליון כזה, וזה נמשך בכל ראש השנה, רשית השנה, עד אחרית שנה.

יהורם גאון משיב לכל הטוענים את טענות השוא, שכאילו כל מעשי הרצח של הערבים הם בגלל הכיבוש, ומוכיח שמעשי האיבה היו עוד הרבה לפני מלחמת ששת הימים.

יהורם גאון מנסה להבין מה פירוש – שתי מדינות לשני עמים. כאיש חושב הוא מסביר שהדברים נאמרים סתם בעלמא מבלי להבין את משמעות הדברים והתסבוכת הנובעת מהם.

איך הצליחו ערבים בישראל להמציא עם פלסטיני ואיך האו"ם והאמריקנים הטפשים קנו שקר זה בסרטון שלפניכם.

נחשפה הדרך מבריכת השילוח לבית המקדש, אותה דרך בה הלכו לפני אלפים שנה, דבר המעיד על הקשר שלנו לארץ ישראל ולירושלים עיר הקודש ולבית המקדש.

בני פרידמן בשיר: והביאותים מארץ צפון. שיר המבוסס על הפסוק: הנני מביא אותם מארץ צפון וקיבצתים מירכתי ארץ, בם עיור ופיסח, הרה ויולדת יחדיו, קהל גדול ישובו הנה.

המוסלמי שהתגייר מביע דעתו החיובית על צבא ההגנה לישראל, וטוב עשה החייל אלאור אזריה שהרג את המחבל, ומוסיף ומסביר שאין סיכוי לשלום עם הערבים.

מכיון שישראל היא חוד החנית של המערב ושל העולם כולו, אז לטובת העולם כולו יש לשמור על שלומה של ארץ ישראל והעם היהודי היושב בתוכה.

הטרור והשנאה נגד יהודים בארץ ובעולם רק מגבירים את הגאוה היהודית אצל כל יהודי בעולם. עם ישראל חי!

ולדימיר פוטין אוהב יהדות ויהודים, ולכן הוא זוכה להילחם באויבי ישראל ערב הגאולה.

אייאן ג'מאל אל-דין הוא שייח מוסלמי, הטוען שהאסלאם הרדיקלי הוא דת צמאת דם, ברוח של אסלאם הומניסטי-ליברלי הוא מוכיח את בני עמו העשירים באוצרות טבע ועניים בגשמיות וברוחניות.

תגלית מרעישה – טביעת חותם של המלך חזקיהו התגלתה בחפירות ארכיאולוגיות למרגלות הכותל הדרומי במתחם הר הבית.

מסר בערבית לערביי ישראל מחבר הכנסת ינון מגל, ובהקשר לדבריו נעיר שהוראת הרבי מה"מ שאין למסור שום שעל מארץ ישראל, והכל צריך להיות בשליטתנו המוחלטת, ומכיון שאנו נגאלים בית המקדש ירד שלם מהשמים וממילא לא יהיה שם שום דבר נוסף.

אנו קרובים מאוד לתקופה של לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה, ולמי שקשה להאמין, יצפה בסרטון שלפניכם.

דרשן מוסלמי בירדן פונה לערביי ישראל ומטיף להם מוסר על יחסם ליהודים ואומר להם: "אללה לא יסלח לכם".

בפרשת תולדות נצטוה יצחק – "גור בארץ הזאת". ומכאן שכשם שתפקידינו לדאוג ליהודי התפוצות, עלינו גם לחזק את אחיזתנו בארץ ישראל מתוך אמונה כי "לזרעך נתתי את הארץ הזו".

קאסים חפיז, מוסלמי שהיה אויב ישראל, לאחר שביקר בישראל והכיר את עם ישראל מקרוב הפך לאוהב ישראל, כי גילה את עם ישראל והבין שכל ההסתות נגד ישראל הם שקר וכזב.

בצלאל יואל סמוטריץ" מדבר בכנסת דברים כדורבנות: לא תקום מדינה פלסטינית… ארץ ישראל שייכת רק לעם היהודי… מי שרוצה לחיות איתנו – אהלן וסהלן. מי שלא- או שילך או שנראה אותו בין כוונות.

השיר "ירושלים של זהב" מפי מקהלה של רוסים. לראות ולהתפעל עד כמה שירים ישראליים עם תוכן יהודי לאומי עמוק מרגשים אף גויים ברוסיה.

פה ושם מתגלים גם ערבים דורשי שלום אמיתיים חסידי אומות העולם שמכירים בערכו וחשיבותו של עם ישראל לעולם כולו.

מי מכיר את הערבים יותר מאשר הערבים בעצמם? צפו מה דעתו של מוסלמי לשעבר שנמצא בתהליכי גיור. הוא מצהיר שהעם המוסלמי הוא עם אכזרי שאי אפשר לעשות אתו שלום, ומציין שבקוראן כתוב, שהעם היהודי הוא העם הנבחר.

ערבים בכלל וערביי ישראל בפרט בודאי מעוניינים להתקדם בענייני חינוך כלכלה וכד' ולא לחיות במלחמות לא להם. הבעיה היא המנהיגים שלהם.

מהי דעתו של ראש הקהילה המוסלמית באיטליה על ריבונות היהודים בארץ ישראל?

שומו שמים, היתכן שרוצים להרוס את בית הכנסת איילת השחר? גבאי בית הכנסת נאבק יחד עם כל מתפללי בית הכנסת נגד החלטת מדינת ישראל להרוס את בית הכנסת ביממה הקרובה, בעזרת ה' יצליחו.

בחוגים האקדמיים של אר"הב, מתחוללת סערה מספרו של פרופ' נסים דנה הבקי בקוראן, המוכיח מהקוראן, שאלוקים הבטיח לעם ישראל את ארץ ישראל.

אלן ווסט הרפובליקאי חבר הקונגרס לשעבר תוקף את אובמה וההסכם עם אירן. הוא שואל, איך אפשר לשאת ולתת עם מדינה שרוצה בחיסול אמריקה וישראל.

ארץ ישראל, נחלת העם היהודי מלפני כ 3500 שנה, ובהיותה נחלת עולם לעם עולם מא-ל עולם לא כבש עם ישראל בכוח מה שלא שייך לו, אלא השיב לעצמו את מה שגזלו ממנו.

הרבי אומר שיש תשובה אחת ויחידה לגויים המתנגדים לזכותנו על ארץ ישראל והיא הרש"י הראשון לתורה, המבאר שה' נתן לנו את ארץ ישראל ברצונו.

יהורם גאון שרואה איזה יחס יש כלפי החרדים בארץ ישראל מזדעזע, ומתוך הזדהות עם החרדים הוא זועק מקירות לבו: אני יהודי חרדי.

ארץ ישראל שייכת לעם ישראל לגבולותיה שהותוו בתורתנו הקדושה וזאת על פי ההבטחה האלקית לאברהם אבינו.

זכותנו על ארץ ישראל היא על פי תורה. לו היינו מסבירים לגויים את זכותנו על ארץ ישראל על פי התורה, הגויים היו מקבלים את זה ומכבדים את זה.

ארץ ישראל – ארץ זבת חלב ודבש השייכת לעם ישראל ויש לנו מצוות רבות התלויות בה או בעבודת האדמה ותוצרתה.

חבר הכנסת בן ארי מדבר בכנסת על צביעות השמאל או מי יושב על קרקע ערבית.

כמו בירידה צורך עליה, וכמו שהתכלית הפנימית של החטאים היא התשובה, כדי שזדונות ייהפכו לזכויות; כך הקללות הן לצורך הפיכתן לברכה שהרי "הכל הולך אחר החיתום". נמצא שהברכה היא פנימיות ועצמיות הקללה. הברכה שבקללה היא מיניה וביה (ממנה ובה) ממש, עד שבסופו של דבר יהיה אפשר לומר בפשטות: "אודך הוי' כי אנפת בי", כי פשוט וברור שאין רע ואין קללה יורדים מלמעלה!… אין קללות בתורה!… אבינו אב הרחמן הברוך והמבורך מקור הברכות רק מברך אותנו בכל עת ובכל שעה!…

הרב בועז קלי נפגש בטורקיה, עם שייך ערבי אוהב ישראל, ופגישה נפרדת עם עם אחד מראשי ארגוני המורדים בסוריה שהתחיל את המרד נגד בשאר אסד. הפגישות תואמו מראש ע"י מר מנדי ספדי, דרוזי המתגורר בישראל.

דעת אנשי־הצבא היא שאסור להחזיר שטחים, כי זה יכול לגרום לקרבנות, רחמנא ליצלן, ואף על פי כן הם רוצים למסור שטחים! וכל ההתמקחות היא רק – מה יקבלו תמורת זה: האם פתק אחד או כמה פתקים; חתימה אחת או כמה חתימות, או כמה דולרים.

הרבי מזהיר שלא יתכן שלום בר קיימא הבנוי על גזל. יש לומר לאומות העולם שארץ ישראל שייכת לעם ישראל על פי תורה והם יקבלו את זה.

נאום מרתק ומרגש של יאיר לפיד בהונגריה המלמד על זכותם של היהודים לחיות בארצם ארץ ישראל.

כָּל הַגּוֹיִים בְּכָל רַחֲבֵי תֵּבֵל חָשִׁים בְּיִחוּדָהּ שֶׁל אֶרֶץ יִשְׂרָאֵל. הֵם חָשִׁים שֶׁזּוֹ הָאָרֶץ הַנִּבְחֶרֶת, הֵם חָשִׁים שֶׁהִיא נִבְחֲרָה בִּבְחִירָה אֱלֹקִית יְשִׁירָה מֵעַצְמוּתוֹ יִתְבָּרַךְ. שֶׁלָּכֶן הִיא מֶרְכַּז הָעוֹלָם כְּטַבּוּר בָּאָדָם, וְשֶׁיִּשְׂרָאֵל בָּאֻמּוֹת, כַּלֵּב בָּאֵיבָרִים. עַד כְּדֵי כָּךְ חֲשׁוּבָה אֶרֶץ יִשְׂרָאֵל שֶׁאֵין מֶלֶךְ שֶׁלֹּא קָנָה לוֹ פַּלְטֵרִין וַאֲחֻזָּה בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל – "נַחֲלַת צְבִי צִבְאוֹת גּוֹיִים".

בירושלים חבויים אוצרות וסודות בכל פינה. כל הזמן נחשפות על ידי הארכיאולוגים תגליות חדשות של סיפורי היסטוריה מדהימים על עם ישראל.

חיילי צבאות ה' בפלורידה מתפללים וקוראים תהילים למען שלום חיילי צבא ההגנה לישראל.

המזרחן ד"ר גיא בכור תוקף בתכנית 'העולם הבוקר' בערוץ 2 את ההטייה השמאלנית של התקשורת (13.7.2014), ואומר שלעם נמאס מהנטיה השמאלנית של התקשורת.

מצרי מתעצבן על חמס על השקרים שלו על זה שהם ארגון טרור סכנה לעולם כולו, המתנהגים כמו עכברים המתחפרים באדמה.

"הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל". גם הגויים יודעים שה' שומר על עמו ישראל. כולם רואים את הניסים המתרחשים במבצע "צוק איתן".

הרבי אמר שאסור לשאת ולתת עם הערבים, ולתת להם חלקים מארץ ישראל בשביל שלום, כי לא רק שאין זה מביא שלום אלא מחריף את המצב. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל על פי תורה ועל פי חוק. נקודה.

עדותו של ערבי: חמס משקיעים את כל משאביהם למטרת הרג הרס וחורבן וכך הם מחנכים את ילדיהם. הם רוצחים בני אדם ללא אבחנה אם הם מבני עמם ובני דתם או לא.

ד"ר מרדכי קידר, מומחה לאיסלם, למדינות ערב ולמזרח התיכון עונה בצורה ישירה וברורה על השאלה: מדוע אין שלום בין ישראל לערבים. הוא אומר זאת באמצעות פתגם בערבית שמשמעותו "אינך יכול לתת למישהו משהו שאין לך אותו".

גם השמאל בסופו של דבר מתעשת. בסופו של דבר כולם יבינו שהרבי צודק יותר מכולם. אין לשאת ולתת עם הערבים. צריך להבהיר לעולם שארץ ישראל היא ארץ היהודים מעולם ועד עולם.

הרבי שליט"א מלך המשיח מורה לממשלת ישראל שאסור לסכן חיילים יהודים. יש לתת לאוייבים אוליטמטום של חמש דקות ולאחר מכן, להפציץ את כל המקום בלי להכניס לשם חיילים.

הוראת הרבי לגבי בירות מתאימה גם לעזה. לא להכניס חיילים לסכנה! לעשות "תל" (גל אבנים) מכל השטח!

יוסף הרטמן דור שישי בארץ שחלק ממשפחתו, משפחת סלונים, נרצח באכזריות ב"טבח תרפ"ט" (1929) בחברון עיר האבות. פונה בקריאה דחופה לראש הממשלה ולקבינט הביטחוני לסיים את המבצע "צוק איתן" במיגור מוחלט של החמס שר"י, כדי להציל את עם ישראל לטובת העולם כולו כולל הערבים.

בנו של אחד ממייסדי החמאס נגד השמאל הישראלי ומסביר שישראל היא הפתרון של המזרח התיכון ולא הבעיה שלו, לכן צריך לשמור על ישראל.

מפקד הכוחות הבריטיים באפגניסטן לשעבר מגן על ישראל ואומר באמת ובתמים – הצבא הישראלי הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. חובה להראות לכל העולם!

אין לפחד ואין להפחיד כי לא ינום ולא יישן שומר ישראל, והקב"ה שומר ומגן על כל יהודי, ובפרט בארץ הקודש שבה מקום המקדש, והיא המקום הבטוח ביותר. ותוך כדי כך מדגיש הרבי שליט"א שבזה לא יכול לחול שום שינוי ח"ו מאחר שהדברים מבוססים על פסוקים מפורשים בתורה לבן חמש למקרא.

צפריר רונן ז"ל קיבוצניק מעין חרוד, לוחם סיירת מטכ"ל, ספורטאי, מוזיקאי, איש קולנוע ואוהב גדול של ארץ ישראל, שנתן את כל נפשו וכל מאודו לניפוץ הבלוף הפלשתיני בכנס ירושלים 2007.

למה חשוב לנו: מה יאמרו הגויים, הרי האו"ם הוא ארגון אנטישמי מוסווה?!…

אין זה חידוש שאומות העולם נגד ישראל. כבר לפני שנים קרע חיים הרצוג החלטה אנטישמית של האו"ם. עם ישראל חי.

לארץ ישראל כוח על טבעי, כח החיבור, כח העושה את כל ישראל לחברים. יש בה כח להתפשט בכל העולם. צריך רק אמונה חזקה בה' ששומר עליה מראשית השנה ועד אחריתה, ואז לא רק שיושבים עליה בטח, אלא שזוכים לגילוי השכינה.

נאום השר בנט מול המתפרעים ב"ועידת השלום" של הארץ. סוף סוף יש מישהו שמשיב מלחמה שערה ליפי הנפש התועים ונותנים יד עם אויבי ישראל.

מנהיגים בעולם בעד ישראל. פוטין מתפלל שיבנה בית המקדש, הרפר עם ישראל באש ובמים, פרנסואה הולנד לא יאפשר גרעין איראני ועוד.

תַּכְלִית בְּרִיאַת הָעוֹלָם לַעֲשׂוֹת לְהַשֵּׁם דִּירָה בַּתַּחְתּוֹנִים. דָּבָר הַדּוֹרֵשׁ הַרְבֵּה פְּעֻלּוֹת וְכֻלָּן חֲשׁוּבוֹת עַל כָּל פְּרָטֵיהֶן.

בדבר מלכות פרשת פינחס מסביר הרבי, שבעמדנו קרוב ממש לפני הגאולה – צריך כל אחד ואחד מישראל להתרגל לגאולה ולהציב את עצמו במצב ורגש של גאולה.

בפרשת שלח מסופר על המרגלים ששלח משה, ללמדנו שעל כל יהודי לתור את ארץ כנען שבנפשו, שמידותיו יהיו לה'. ובעיקר לבושי נפשו, מחשבה דיבור ומעשה, שזהו כיבוש יריחו.

בדבר מלכות כ"ח סיון מסביר הרבי שכ"ח סיון מורה על כח חודש סיון, וכמאחז"ל "בריך רחמנא דיהב אוריאן תליתאי לעם תליתאי על ידי תליתאי ביום תליתאי בירחא תליתאי".

המרגלים התרים את הארץ רואים שארץ ישראל – "ארץ זבת חלב ודבש" – "טובה הארץ מאד מאד" והיא מבורכת בפירות טובים וגדולים. ובכל זאת, אינם רוצים להיכנס לארץ. מה טעם?…

על פי תורה ארץ ישראל היא נחלת עולם לעם עולם מא-ל עולם, וכמו שהרבי אומר, יש להדגיש שוב ושוב כי ארץ ישראל היא נחלת עולם לעם עולם מא-ל עולם כמובטח לאברהם אבינו בברית בין הבתרים בתורת עולם: לזרעך נתתי את הארץ הזאת מנהר מצרים עד הנהר הגדול נהר פרת (הרבי, ש"פ חיי שרה תשמ"ח). אולם כאן נביא דעתם של מומחים לא יהודים על המצב במזרח התיכון על פי השכל הישר.

בפרשתנו פרשת וישב מסופר על יעקב שישב בארץ כנען. כנען שמשמעו סוחר מרמז לענין עמוק, לענין השכינה שנמשלה לסוחר… השכינה היא כנסת ישראל (מקור נשמות ישראל) יורדת לגלות בבחינת משפיע, כדי לברר את ניצוצות הקדושה. כך נשמה יורדת לעולם הזה מאיגרא רמה לבירא עמיקתא ברצון טוב ובהסכמה מלאה. מדוע?…

הקשר של עם ישראל עם הקב"ה הוא קשר עצמותי. כשהקב"ה אמר "נעשה אדם", במי הוא נמלך?… "בנשמותיהן של צדיקים", "ועמך כולם צדיקים". הקב"ה דומה לאב שחקוקה לפניו צורת בנו הקטן לפני שנולד. ומאחר ששורש נשמות ישראל הוא בבחינת "בצלמנו כדמותנו", לכן ה' יכול לומר בפשטות: "נעשה אדם". זהו עם ישראל עם סגולה, שהקשר בינו לבין הקב"ה הוא קשר הדדי כשיש השפעת גומלין ביניהם.

פרשת השבוע עקב המדברת בשבח ארץ ישראל רומזת לעם ישראל הנקראים ארץ חפץ.

המהר"ל מפראג רואה את מקומם הטבעי של עם ישראל בארץ ישראל ברשות עצמם, וכמובן לא בהיותם מפוזרים בגלות. וכמו שלכל דבר בעולם הפיזור והפירוד אינו טבעי, כך והרבה מעבר לזה עם ישראל מצבם הטבעי והבריא הוא בהיותם באחדות במקומם הטבעי שסידר להם בורא עולם בארץ ישראל.

כְּשֶׁיּוֹצְאִים מִן הַבַּיִת, מִן הָעִיר מִן הַשְּׁכוּנָה לִתְקוּפָה מְסֻיֶּמֶת מִתְגַּעְגְּעִים. כְּשֶׁנִּפְרָדִים מֵהַמִּשְׁפָּחָה, מֵאֲנָשִׁים שֶׁאֲנַחְנוּ אוֹהֲבִים, מִן הַחֲבֵרִים מֵהַשְּׁכֵנִים אָז אָנוּ מַרְגִּישִׁים גַּעְגּוּעִים. וְכַאֲשֶׁר אָנוּ חוֹזְרִים לַבַּיִת, לַמִּשְׁפָּחָה לַחֲבֵרִים לַלִּמּוּדִים לָעֲבוֹדָה, אָנוּ חוֹזְרִים עִם כּוֹחוֹת חֲדָשִׁים וּבְיֶתֶר חַיּוּת וְשִׂמְחָה. כָּךְ גַּם הַגָּלוּת הִיא הֲכָנָה לַגְּאֻלָּה. בִּתְקוּפַת הַגָּלוּת מִתְגַּעְגְּעִים לַגְּאֻלָּה, וּכְשֶׁנִּגְאָלִים יוֹדְעִים לְהַעֲרִיךְ אוֹתָהּ כְּמַתָּנָה גְּדוֹלָה מִשָּׁמַיִם וּשְׂמֵחִים בָּהּ שִׂמְחָה אֵין סוֹפִית.

הרבי מליובאוויטש מעודד השקעה בארץ ישראל, כי ארץ ישראל היא אחד המקומות הבטוחים ביותר בעולם להשקעות.